Pinigų melas

Pinigų melas. Yra daugybė melo formų. Daugeliu jų mes stengiamės save įtikinti, ypač kalbant apie pinigus. Vis dėlto finansų temoje pūpso daugybė kvailų įsitikinimų, kartais vedančių tiesiog į bankrotą.

Pinigų melas

Skolos yra normalu. Tai naujas standartas

Melas, melas, melas. Pinigų prisiskolinimas dėl naujo įmantraus išmaniųjų technologijų žaisliuko ar kokio kito daikto – netinkamas variantas. Įsigyta prekė pinigų už jus neatiduos. O varžymasis su draugu dėl televizoriaus ekrano įstrižainės dydžio ar automobilio ratų blizgesio skatina imti ne iš savos kišenės. Kol netinkamos rūšies skolos jus skurdina, bankai ir kredito bendrovės lobsta.

Deja, bet atsižvelgiant į ekonominę situaciją ir valstybės politiką, nekyla nuostabos, jog skola laikoma pagrindiniu gerovės įrankiu.

Aš nepasilieku pakankamai pinigų taupymui

Klaida. Jūs neturėtumėte taip daryti. Yra žmonių, kurie neišgali sau leisti taupyti. Jie uždirba per mažai ir tai yra rimta problema.

Dauguma pasirenka ne taupymą, o pinigų išleidimą įvairioms sritims. Įmanoma rasti pigesnes manikiūro paslaugas ar mažiau prabangią kavinę pietums, išgerti vienu alaus bokalu mažiau ir dar ne vieną tuziną alternatyvų. Šitaip galima sumažinti gyvenimo išlaidas. Bet niekas kitas, o tik jūs žinote, ar esate tam pasirengę.

Pinigai negali nupirkti laimės

Taip, bet jie nenuperka ir skurdo.

Paklauskite vietinio elgetos, ar jis laimingas stogą virš galvos ir kąsnį burnoje turėdamas tik dėl kitų žmonių gailestingumo. Gyvenimas be tam tikros minimalios sumos yra tiesiogine žodžio prasme grubus. Pinigai paprastai diktuoja galimybes, o turėti daugiau galimybių dažniausiai yra geriau. Finansinio plano pagrindas – pakankamas pinigų kiekis. Taigi, arba jūs rašote savo planą arba kažkas jį rašo už jus!

Brangu reiškia geriau

Klaidinga. Suvokite, kad viskam yra pigesnė alternatyva. Parduotuvėse pasirinkimas milžiniškas, tad kelias sulaukti puikių pasiūlymų yra atviras.

Įvairiems produktams – nuo prestižinių gamintojų drabužių iki prestižinių gamintojų ausinių – išleidžiama daug pinigų nepastebint alternatyvų. Didelė krūva grynųjų, padėtų ant prekystalio, ne visada reiškia, kad įsigijote pačią tobuliausią prekę. Nors, sakykime, neaišku, kurie miltai geresni: brangesni ar pigesni, – tačiau jūs visada galite atpažinti, kuris obuolys yra geras, o kuris – ne.

Paskolos ir kreditai imami neatsakingai.